Obrázok článku

Nataša Bačenková

Kto je?

Nataša BAČENKOVÁ

Nataša je mladá nádejná športovkyňa, ktorej bolo krátko po narodení diagnostikované obojstranné sluchové postihnutie. Načúvacie aparáty jej umožňujú samostatnejšie fungovať.

Od malička mala rada šport, najmä loptové hry. V druhom ročníku základnej školy začala hrať basketbal. Stolnému tenisu sa začala rekreačne venovať v piatom ročníku základnej školy v Košiciach pod vedením trénera Hoľováča. Tento šport sa stal jej veľkou záľubou. Aj napriek hendikepu sa prihlásila sa do Stolnotenisového klubu Lokomotíva Košice, kde trénuje striedavo pod vedením trénera Andreja Dzelinského a Dušana Muličáka.

Sluchové postihnutie ju oproti zdravým súperkám znevýhodňuje v rýchlosti reakcií na loptičku, keďže nepočuje odraz, a tak stráca drahocenné milisekundy potrebné na správny úder a reakciu. 

Záľuby: stolný tenis, čítanie kníh a fotografovanie.

Ciele: veľkým cieľom Nataši je štart na Letnej Deaflympiáde v Brazílii v roku 2021.

Vzory:  deaflympionička Eva Jurková.

Miesto pôsobenia: Košice.

Dátum narodenia: piatok, 1. február 2002.

Šport: Stolný tenis

Klub:
Domáci klub – STK Lokomotíva Košice. 

Tréner: Andrej Dzelinskij a Dušan Muličák.

Jeho najsilnejší zážitok spojený s Natašou: Obaja tréneri sa zhodli, že napriek mladému veku je pri nej zážitok vidieť s akým nasadením trénuje. Do každého tréningu dáva všetko a je veľmi odhodlaná, čo je predpoklad úspechu. 

Jej najsilnejší zážitokNajsilnejší zážitkom Nataši bola účasť na Európskom šampionáte v Bulharsku, ktorý bol jej prvý a kde sa stretla so silnou konkurenciou zahraničných súperiek. Tie pocity sú doteraz jej hnacím motorom. 

Jej najväčšie sklamanie: Najväčším sklamaním je súčasná ťažká situácia spôsobená obmedzeniami v dôsledku koronavírusu a obmedzená možnosť trénovať. 

NAJVÄČŠIE ÚSPECHY

2019

Majstrovstvá Európy nepočujúcich v stolnom tenise, Albena - Bulharsko

6. miesto – ženy – tímy (Štetková, Bačenková, Jurková)