Obrázok článku
  • Publikované: 15. apríla 2019

Úspešne s Evou a Thomasom.

[av_textblock size=“ font_color=“ color=“ av-medium-font-size=“ av-small-font-size=“ av-mini-font-size=“ av_uid=’av-juio8slo‘ custom_class=“ admin_preview_bg=“]
Úspechom sa skončil prvý deň „veľkých“ Majstrovstiev Európy nepočujúcich v stolnom tenise (14th European Deaf Table Tennis Championships 15.-17.4.2019), ktoré aktuálne prebiehajú bulharskej Albene.

Prvé zlato.

Do ťažkých zápasov (27 dvojíc) nastúpili ako ráno o 9:00 ako prví zo slovenského Thomas KEINATH a Eva JURKOVÁ v zmiešaných štvorhrách (mixed doubles). Postupne sa prehrýzli svojou skupinou až do finále, kde nikoho nenechali na pochybách, kto je v tejto disciplíne najúspešnejší. Poobede o 16:00 zvíťazili nad dvojicou Anatolii YAKOVENKO  a Marija VASYLIEVA (11-6 11-6 11-9 6-11 11-4) za 33 minút a stali sa majstrami Európy. 

V tejto disciplíne štartoval aj druhý stolnotenisový tím Marek TUTURA a Ema ŠTETKOVÁ, ktorí však ďalej nepostúpili a vypadli z hry hneď po prvom kole. 

Druhé zlato.

Nezmar Thomas KEINATH si v prestávkach medzi zápasmi v zmiešaných štvorhrách odskočil na vedľajší kurt, aby nevychladol, rozbehol s Marekom TUTUROM zápasy v mužskej štvorhre. Takmer paralelne víťazil na striedačku aj s Marekom, aby o 17:48 definitívne zvíťazili nad dvojicou Egor ASTAFEV a Dmitry PISHCHUK a aj v tejto disciplíne zopakovali úspech z mixu.

Bronzová medaila.

Ani Eva v prestávkach na ceste za medailou s Thomasom nezaháľala. S dievčenským nováčikom – Emou ŠTETKOVOU –  zápasili o úspech v ženských štvorhrách (14 dvojíc), kde sa im podarilo dostať sa až pred brány finále. V silnej konkurencii nakoniec skončili na 3. mieste spolu s dvojicou maďariek Zsuzsanna FEKETE a Krisztina SZECSI. 

Zajtra, teda 16. apríla 2019, naši reprezentanti pokračujú v súťažiach jednotlivcov. Držíme prsty! 

 
[/av_textblock]