Svetový rekord nepočujúceho šprintéra

Svetový rekord!

V bulharskej Sofii v dňoch 29. júna až 1. júla 2018 prebiehajú štvrté Majstrovstvá Európy v atletike mládeže do 18 a 20 rokov.

Zúčastňuje sa ich aj naša výprava začínajúcich atlétov:

Druhý reprezentačný štart v tíme zažíva Rastislav Jelínek. Prvý krát štartoval na tohtoročných atletických halových ME v bieloruskom Gomeli. Tu štartuje v behu na 100 m, 200 m a skoku do diaľky.

Ako „skúsená“ vystupuje šprintérka Martina Antušeková, ktorá sa v minulom roku zúčastnila 23. Letnej Deaflympiády. Tiež štartuje v behu na 100 m, 200 m a skoku do diaľky.

Nováčikovský krst prežíva mladučká Amália Lépotová. Behá tzv. stredné trate – 400 m a 800 m.

Veľký úspech dosiahol práve Rasťo Jelínek, ktorý vybojoval zlato v šprinte na 100 m a časom 11,23 vytvoril nový svetový rekord v kategórii juniorov do 18 rokov. Zdolal tak dlhoročnú hegemóniu ruských atlétov v tejto kategórii.

Striebornú medailu v behu na 400 m v kategórii junioriek do 18 rokov pre Slovensko vybojovala zverenkyňa Jána Surgáča Amália Lépotová.

Skúsenej Martine Antušekovej sa veľmi nedarilo a i keď suverénne vyhrala svoje rozbehy vo finále nakoniec skončila v konkurencii 12 súperiek na 4. mieste časom 13,45 s

Reprezentačné družstvo sprevádzajú tréner Ján Surgáč a vedúci výpravy Peter Birka.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“16″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“240″ thumbnail_height=“160″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“20″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“1″ slideshow_link_text=“[Ukázať prezentáciu]“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]