V dňoch 3.-5. júna 2016 sa v Trenčíne konala návšteva technických delegátov EDSO, vykonaná pánmi Martinom Bogardom (technický riaditeľ) a Otom Panským (člen VV EDSO).
Jej cieľom bolo na mieste preveriť pripravenosť Deaflympijského výboru Slovenska usporiadať 8my Európsky šampionát v bedmintone (8th European Badminton Championships), ktorý sa má konať v roku 2018.

Na pracovnom zasadnutí sa stretli s členmi prípravného výboru a podporovateľmi aktivít nepočujúcich športovcov. Diskutovalo sa o možnostiach Slovenska usporiadať toto významné podujatie. Pozreli si športoviská, priestory technickej podpory. Navštívili hotely, v ktorých budú bývať možní účastníci súťaží. Vykonali všetko potrebné, aby mohlo byť Slovensko na najbližšom kongrese predstavené ako vážny uchádzač o ich usporiadanie.

V nedeľu, odletom Martina Bogarda z letiska v Bratislave, sa toto pracovné stretnutie ukončilo. Nám ostáva dúfať, že jej výsledky budú pre slovenských nepočujúcich športovcov pozitívne a rozhodnutie delegátov EDSO kongresu v júli tohto roku bude v prospech nás – slovenských usporiadateľov.

DSCN3102DSCN3072DSCN3083DSCN3040  DSCN2992 DSCN3092DSCN3106DSCN2998DSCN3054

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *