Medzištátny zápas vo futsale medzi Slovenskom a Maďarskom

Dňa 11.mája 2013 sme absolvovali prvé priateľské futsalové zápasy s Maďarským teamom nepočujúcich. Odohrali sme 2 zápasy v Dome Športu (Junácka 6,Bratislava). Prvý zápas sa mal začať o 10.30, avšak omeškali sme sa o 45 minút, kvôli oneskorenému príchodu minibusu z Maďarska. Zápas sa začal o 11.15, hrací systém 2×20 minút bez stopovania času. Dohodli sme sa, že čas sa zastaví len počas faulov. Problémy sme mali s rozhodcom, potom nám pomohol maďarský rozhodca pán Mocsári Tamás. My sme mali postranného rozhodcu Antona Holienčina. Úvodný zápas s Maďarským teamom mal dobrú úroveň. Prvú žltú kartu dostal Teplán za hrubý faul. Po polčase sme viedli 1:0, gól dal Štefanišin, v druhom polčase sme už viedli 3:1. Naše góly dali Horniak a Fabišík. Na záver vyvinuli Maďari tlak na našu bránu a pred koncom dali gól. S konečným skóre 3:2 sme však nakoniec prvý zápas vyhrali.
Potom sme absolvovali spoločný obed o 12.30 hod. v reštaurácii Hotelu Dom Športu. Poobede obidva teamy trošku oddychovali. Po 16:00 prišiel aj náš tréner Miroslav Susedka. Druhý zápas sa začal o 16.30, tento krát bol hrací systém 2×20 minút čistého času. Bol to náročný a tvrdý zápas pre obe mužstvá. Maďari viedli v 1 polčase 2:1, po polčase nám tiež nič nedarovali a ku koncu sme už prehrávali 5:3. Potom však naši hráči mobilizovali sily, maximálne sa sústredili a nakoniec dohrali v remíze 5:5. Bol to pre náš reprezentačný team veľký úspech. Všetci jasali keď v závere naši skórovali 2 gólmi Kolcuna (po 1 góle Štefanišína, Horniaka a Fabišíka). Nakoniec sme sa s Maďarským teamom srdečne rozlúčili. Títo nám sľúbili odvetu v septembri tohto roku.