Maximálny úspech

dosiahla trojčlenná skupina nepočujúcich reprezentantov na tretích Majstrovstvách sveta nepočujúcich v stolnom tenise (3rd World Deaf Table Tennis Championships), ktoré sa konali v tureckom Samsune v dňoch 18. – 24. júla 2016.

Eva Jurková a Thomas Keinath získali všetky najvyššie umiestnenia, ktoré sa získať dali. Stali sa majstrami sveta v jednotlivcoch, v dvojhrách a v miešanej dvojhre. Aj Marek Tutura sa predstavil v životnom výkone a spolu s Thomasom získal titul majstra sveta v dvojhrách mužov. K piatim zlatým medailám pridal bronzovú medailu zo súťaží jednotlivcov.

Napriek búrlivým spoločenským zmenám v Turecku sa naši reprezentanti s päťčlenným realizačným tímom vrátili šťastlivo domov. Ostáva nám dúfať, že budúcoročná 23tia Letná Deaflympiáda (23th Summer Deaflympics Samsun 2017) bude pre našich reprezentantov rovnako úspešná, ako tento vrchol súťaží stolných tenistov – deaflympionikov celého sveta.

Celkové výsledky:

Thomas Keinath

1. miesto muži – jednotlivci (men singles), 1. miesto muži – dvojhry (men doubles), 1. miesto zmiešané dvojhry (mixed doubles)

Eva Jurková

1. miesto ženy – jednotlivci (women singles), 1. miesto ženy – dvojhry (women doubles), 1. miesto zmiešané dvojhry (mixed doubles)

Marek Tutura

3. miesto muži – jednotlivci (men singles), 1. miesto muži – dvojhry (men doubles)

Výsledková listina

Jednotlivci a družstvá

Invalid Displayed Gallery

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *