10. októbra 2019, štadión Pavla Gleska, Mladá Garda, Bratislava

Vo štvrtok, dňa 10.10.2019, sa konali Majstrovstvá Slovenska v atletike nepočujúcej mládeže. Tohto podujatia sa zúčastnilo viac ako 60 nádejných atlétov z celého Slovenska. Boli tu atléti z Bratislavy, Lučenca, Kremnice a Prešova. Mladí nepočujúci atléti spolu s pedagógmi vytvorili skvelú atmosféru.

Organizátor, Deaflympijský výbor Slovenska, zabezpečil kompletné vybavenie, rozhodcov, občerstvenie, vyhlásenie výsledkov a nakoniec aj tombolu.

Vychádzajúcou atletickou hviezdou medzi nepočujúcimi športovcami je mladá bežkyňa Amália Lepotová, trénujúcou pod vedením skúseného trénera Jána Surgáča, ktorý trénoval mnohých bežeckých reprezentantov Slovenska. Veríme, že zázemie, ktoré poskytuje Deaflympijský výbor Slovenska, pomôže našej atlétke uspieť aj na medzinárodných podujatiach. 

Generálny sekretár, Dušan Dědeček, zhodnotil tieto Majstrovstvá nasledovne: „Som veľmi rád, že atletika postupne naberá na priaznivcoch. Prirodzene, nemôžeme od začiatočníkov očakávať veľké výkony. Takéto podujatie je živná pôda pre atletickú budúcnosť nepočujúcich. Verím, že sme zasiali semienka chuti medzi mládež a o rok zaznamenáme nárast popularity kráľovnej športov a nové vychádzajúce hviezdy.“

Tieto podujatia sú testom nielen pre športovcov, ale aj pre usporiadateľov, keďže v budúcom roku sa na Slovensku uskutočnia Majstrovstvá Európy juniorov v atletike. 

FOTOGALÉRIA

Výsledky:

Beh na 1000m Dorastenci, Žiaci, Žiačky

Dorastenci

  1. Roland Horváth                                      SOŠ Koceľova                3:17,68 min
  2. Roman Kvasňák                                      SOŠ Kremnica               3:51,94 min
  3. Erik Grofčík                                              SOŠ Kremnica               3:58,48 min

Žiaci

  1. Peter Šramka                                           SŠI Hrdličkova               3:41,04 min
  2. Karol Sroka                                              ZŠ Drotárska                   4:06,78 min
  3. Cyprián Zmajkovič                                  ZŠ Drotárska                   4:26,54 min

Žiačky

  1. Amália Lepotová                                    SOŠ Koceľova                3:40,04 min

Beh na 600m

Dorastenci a žiaci

  1. Ivan Dlhoš                     Dorastenci       SOŠ Kremnica                2:15,05 min
  2. Dominik Didiáš            Žiaci                   SOŠ Kremnica               2:26,97 min
  3. Martin Trsťan               Mladší žiaci      ZŠ Drotárska                   2:29,73 min

Žiačky a mladšie žiačky

Karina Peštová             Mladšie žiačky SŠ Prešov                        DNS

Soňa Zmajkovičová     Žiačky                ZŠ Drotárska                   2:19,17 min

Beh na 400m

Žiaci a mladší žiaci

  1. František Mihočko     Žiaci                   ZŠ Drotárska                  1:10,92 min
  2. Matej Kováč                 Mladší žiaci      SŠI Hrdličková               1:27,66 min
  3. Kevin Krajčír                 Žiaci                   ZŠ Drotárska                  1:32,68 min
  4. Silvester Baláž              Mladší žiaci      SŠI Hrdličková               1:34,68 min
  5. Jozef Voros                   Mladší žiaci      SŠI Hrdličková               1:35,36 min

Žiačky a Mladšie žiačky

  1. Ivana Grdiničová        Žiačky                SOŠ Mokrohájska                1:28,97 min                 
  2. Kristína Teslíková       Mladšie žiačky SŠI Hrdličkova              2:04,47 min

Beh na 200m

Dorastenci

  1. Róbert Maceja                                        SOŠ Mokrohájska                29,52 s
  2. Roman Kvasnák                                      SOŠ Kremnica                31,44 s

Mladší žiaci

  1. Martin Trsťan                                          ZŠ Drotárska                  38,24 s
  2. Dominik Krajčír                                       ZŠ Drotárska                  39,58 s
  3. Marek Maťovčík                                     ZŠ Drotárska                      40,58 s
  4. Matúš Palidrab                                        ZŠ Drotárska                  44,16 s

Mladšie žiačky

  1. Katarína Dudríková                                SŠI Hrdličkova               39,54 s
  2. Klaudia Čechovská                                 ZŠ Drotárska                   41,62 s
  3. Kristína Šišuláková                                 ZŠ Drotárska                  46,42 s

Žiaci

  1. Oliver Foltýn                                            ZŠ Drotárska                  29,39 s
  2. František Mihočko                                 ZŠ Drotárska                  30,13 s
  3. Ladislav Jozef                                          SŠ Prešov                        34,67 s
  4. Samuel Ostružiar                                    ZŠ Drotárska                  37,35 s

Žiačky

  1. Amália Lepotová                                    SOŠ Koceľova                29,57 s
  2. Júlia Peštová                                           SŠ Prešov                       35,84 s
  3. Stanislava Lahová                                  SŠ Prešov                       37,27 s
  4. Anastázia Lahová                                    SŠ Prešov                        38,38 s
  5. Johana Foltýnová                                    ZŠ Drotárska                  38,57 s
  6. Angelika Weinhandlová                        ZŠ Drotárska                  41,58 s
  7. Janka Čimová                                           ZŠ Drotárska                  41,83 s

Beh na 100m

Dorastenci

  1. Matej Supek                                            SOŠ Mokrohájska                13,48 s
  2. Matúš Čechovský                                   SOŠ Koceľova                13,61 s
  3. Róbert Maceja                                        SOŠ Mokrohájska              13,87 s
  4. Marek Šarkozi                                          SOŠ Kremnica               14,83 s
  5. Erik Grofčík                                               SOŠ Kremnica               15,13 s

Dorastenky, Žiačky

  1. Amália Lepotová        Žiačky                SOŠ Koceľova                14,12 s
  2. Vanessa Kytková         Dorastenky      SOŠ Koceľova                21,58 s

Mladšie žiačky

  1. Laura Potočná                                         SŠI Hrdličkova               16,46 s
  2. Nela Hanudelová                                   SŠI Hrdličkova               18,02 s

Beh na 60m

Dorastenci

  1. Matej Supek                                            SOŠ Mokrohájska              8,55 s
  2. Marek Šarkozi                                         SOŠ Kremnica               8,97 s
  3. Denis Kolárik                                           SOŠ Mokrohájska                8,98 s

Dorastenky

  1. Martina Szaboová                                  SOŠ Mokrohájska                11,25 s

Žiačky

  1. Júlia Peštová                                          SŠ Prešov                       9:67 s
  2. Soňa Zmajkovičová                                ZŠ Drotárska                  10:02 s
  3. Jolana Foltýnová                                    ZŠ Drotárska                   10:25 s
  4. Nikola Knapiková                                    SOŠ Mokrohájska              10:44 s
  5. Terézia Vaňová                                        SŠI Lučenec                     10:60 s
  6. Stanislava Lahová                                   SŠ Prešov                       10:75 s
  7. Anastázia Lahová                                    SŠ Prešov                       10:99 s
  8. Angelika Weinhadlová                           ZŠ Drotárska                   11:40 s
  9. Janka Čimová                                           ZŠ Drotárska                  11:60 s

Žiaci

  1. Kristián Pešta                                           SŠ Prešov                       8:50 s
  2. František Mihočko                                 ZŠ Drotárska                  8:61 s
  3. Mário Szalay                                            SOŠ Koceľova                8:97 s
  4. Marek Šarkozi                                          SOŠ Kremnica                8:98 s 
  5. Adrián Andrášik                                       SŠI Lučenec                     9:03 s
  6. Oliver Foltýn                                             ZŠ Drotárska                   9:11 s
  7. Ladislav Jozef                                           SŠ Prešov                        9:78 s
  8. Adam Gábor                                             SŠI Hrdličkova               9:88 s
  9. Karol Sroka                                               ZŠ Drotárska                  9:92 s
  10. Cyprián Zmajkovič                                  ZŠ Drotárska                  10:01 s
  11. Dominik Didiáš                                         SOŠ Kremnica               10:16 s
  12. Peter Šramka                                           SŠI Hrdličkova                DNS    

Mladší žiaci

  1. Matej Kováč                                            SŠI Hridličková              10,36 s
  2. Martin Trsťan                                          ZŠ Drotárska                   10,43 s
  3. Silvester Baláž                                         SŠÍ Hrdličkova               10,67 s
  4. Marek Maťovčík                                      ZŠ Drotárska                  10,83 s
  5. Matúš Palidrab                                        ZŠ Drotárska                   10,93 s
  6. Dominik Krajčír                                        ZŠ Drotárska                   11,11 s
  7. Jozef Voros                                               SŠI Hrdličkova                11,91 s

Mladšie žiačky       

  1. Laura Potočná                                         SŠI Hrdličková                 9,79 s
  2. Nela Hanudelová                                   SŠI Hrdličková               10,19 s
  3. Klaudia Čechovská                                 ZŠ Drotárska                  10,97 s
  4. Katarína Dudríková                                SŠI Hrdličková               11,61 s
  5. Kristína Teslíková                                    SŠI Hrdličková               11,85 s
  6. Kristína Šišuláková                                  ZŠ Drotárska                  12,35 s
  7. Karina Peštová                                         SŠ Prešov

Diaľka

Dorastenci

  1. Matúš Čechovský                                   SOŠ Koceľova                433cm
  2. Marek Šarkozi                                         SOŠ Kremnica               400cm
  3. Erik Grofčík                                              SOŠ Kremnica               380cm

Dorastenky

  1. Vanessa Kytková                                     SOŠ Koceľova                316cm

Žiaci

  1. Kristián Pešta                                          SŠ Prešov                       505cm
  2. Patrik Hudák                                           SOŠ Koceľova                483cm
  3. Vladimír Bartoš                                       SOŠ Koceľova                476cm
  4. Oliver Foltýn                                             ZŠ Drotárska                  468cm
  5. František Mihočko                                  ZŠ Drotárska                  460cm
  6. Mário Szalay                                             SOŠ Koceľova                438cm
  7. Adam Gábor                                             SŠI Hrdličková               385cm
  8. Kevin Krajčír                                             ZŠ Drotárska                  355cm
  9. Dominik Didiáš                                         SOŠ Kremnica               346cm

Žiačky

  1. Soňa Zmajkovičová                                ZŠ Drotárska                  364cm
  2. Johana Foltýnová                                   ZŠ Drotárska                  290cm
  3. Júlia Peštová                                            SŠ Prešov                       286cm
  4. Janka Čimová                                           ZŠ Drotárska                  258cm

Mladší žiaci

  1. Matej Kováč                                             SŠI Hrdličková               380cm
  2. Silvester Baláž                                         SŠI Hrdličková               370cm
  3. Dominik Krajčír                                       ZŠ Drotárska                  335cm
  4. Marek Maťovčík                                      ZŠ Drotárska                  300cm
  5. Matúš Palidrab                                        ZŠ Drotárska                  289cm
  6. Martin Trsťan                                          ZŠ Drotárska                  284cm
  7. Jozef Voros                                               SŠI Hrdličková               262cm

Mladšie žiačky

  1. Laura Potočná                                         SŠI Hrdličková               360cm
  2. Nela Hanudelová                                   SŠI Hrdličková               319cm
  3. Klaudia Čechovská                                 ZŠ Drotárska                  307cm
  4. Kristína Šišuláková                                  ZŠ Drotárska                  288cm
  5. Kristína Teslíková                                    SŠI Hrdličková               270cm
  6. Katarína Didríková                                  SŠI Hrdličková               265cm

Oštep

Dorastenci

  1. Ivan Dlhoš                                                SOŠ Kremnica               25,13m
  2. Erik Grofčík                                              SOŠ Kremnica               22,94m
  3. Róbert Maceja                                        SOŠ Mokrohájska              13,49m

Výška

Dorastenci

  1. Róbert Maceja                                        SOŠ Mokrohájska              150cm

Žiaci

  1. Vladimír Bartoš                                       SOŠ Koceľova                150cm
  2. Oliver Foltýn                                            ZŠ Drotárska                  150cm
  3. Mário Szalay                                            SOŠ Koceľova                140cm
  4. Patrik Hudák                                             SOŠ Koceľova                140cm
  5. Filip Gábor                                                SOŠ Koceľova                135cm
  6. Peter Šramka                                           SŠI Hrdličková               135cm
  7. Cyprián Zmajkovič                                  ZŠ Drotárska                  115cm

Guľa 5kg

Dorastenci

  1. Roland Horváth                                      SOŠ Koceľova                10,37m
  2. Matej Supek                                            SOŠ Mokrohájska              10,25m            
  3. Ivan Dlhoš                                                SOŠ Kremnica               8,18m 
  4. Marek Šarkozi                                          SOŠ Kremnica               7,70m
  5. Roman Kvasňák                                       SOŠ Kremnica               7,28m
  6. Dominik Dubec                                        SOŠ Koceľova                5,22m

Žiaci

  1. Kristián Pešta                                          SŠ Prešov                       9,90m
  2. Ivan Cigaš                                                 SŠI Lučenec                   8,94m
  3. Patrik Oravec                                          SŠI Hrdličková               8,40m 
  4. Adam Gábor                                             SŠI Hrdličková               8,14m
  5. Erik Križan                                                 SOŠ Koceľova                6,84m
  6. Adrián Andrášik                                       SŠI Lučenec                   6,55m
  7. Samuel Ostružiar                                    ZŠ Drotárska                  6,04m
  8. Kevin Krajčír                                             ZŠ Drotárska                  5,89m

Guľa 3kg

Žiačky

  1. Michaela Kožiaková                               SOŠ Koceľova                7,52m
  2. Júlia Peštová                                            SŠ Prešov                       5,53m
1 odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.