MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA NEPOČUJÚCICH JEDNOTLIVCOV V BOWLINGU 2022

Jedným z deaflympijských športov, v ktorom nemá Slovensko medzinárodne zastúpenie, je bowling. V spolupráci so Slovenským bowlingovým zväzom organizujeme majstrovské súťaže s perspektívou výberu talentovaných hráčov, ktorí by v blízkej budúcnosti mohli reprezentovať SR na medzinárodných súťažiach. Deaflympijský výbor Slovenska dlhoročne podporuje aktivity nádejných bowlingárov a jednou z nich sú aj Majstrovstvá SR nepočujúcich jednotlivcov v bowlingu.

Počas prvého októbrového víkendu (1.-2.10.2022) sme v bowlingovom centre Academy Žilina spoznali víťazov Majstrovstiev SR nepočujúcich jednotlivcov v kategórii mužov a žien 2022/2023.

Niektoré výkony hráčov boli skvelé a mali patričný náboj. V semifinále podal Peter Hvizdák vyrovnané výkony 183 a 183 bodov a jeho súper v KO Radoslav Baďura zaznamenal 151 a 152 bodov. V druhom súboji sa Laco Šajgalík, prekvapenie turnaja, nenechal rozptýliť účasťou vo finále a po hrách 199 a 181 bodov zvíťazil nad Vilom Vlasučkom, ktorý v boji o finále nepotvrdil svoje dobré výkony z predošlých kôl a po hrách 161 a 191 bodov obsadil s Radom Baďurom delené 3. miesto. V absolútnom finále o Majstra SR nepočujúcich mužov proti sebe nastúpili Peter Hvizdák, reprezentant SR a prekvapenie turnaja, Laco Šajgalík. Za zmienku stojí aj fakt, že na prvých 6. miestach kvalifikácie sa umiestnili hráči širšej nominácie SR nepočujúcich.

Vo finále žien Simona Kvasničková potvrdila vyrovnanosť výkonov počas celého turnaja a po hrách 182 a 158 bodov zdolala Eriku Halásovú. Titul majsterky SR v kategórii nepočujúcich žien si vybojovala Simona Kvasničková, titul vicemajsterky SR získala Erika Halásová, a o tretie miesto sa podelili Danka Forraiová s Jarabkovou.