• Publikované: 7. decembra 2012

Futsalový turnaj v Prahe 2012

Dňa 29.septembra 2012 sa uskutočnil v Prahe futsalový turnaj za účasti  reprezentačných družstiev Česka , Maďarska , Slovinska a Slovenska. Organizátori  z Českej republiky hradili účastníkom ubytovanie aj stravu takže naše náklady  tvorilo len cestovné , ktoré si hráči zaplatili sami. Do Prahy sme prišli v  piatok 28.9. Ubytovali sme sa na hoteli a poobede sme využili možnosť zatrénovať si v hale , v ktorej sa na druhý deň konal turnaj, Celé podujatie bolo na  vysokej úrovni . Zápasy , ktoré sme odohrali boli veľmi vyrovnané , ale  doplatili sme na to , že ako jediný sme nemohli absolvovať aspoň krátke herné  sústredenie , nakoľko z finančných dôvodov to nebolo možné. Zostavu mužstva  tvorili títo hráči :
1. Bóna Eugen
2.Teplan Michal
3.Horniak Mario
4.Vahovský Mate
5.Stefaničin Rastislav
6.Fabičík Lucas
7.Saguľa Maroš
8.Kopačik Štefan
Trénerom mužstva bol Holienčin Anton , prezidentom SFNŠ Štefek Miloš, masérom Mikuš Pavel a vedúcim mužstva Hrdlík Rastislav.
Kompletná tabuľka aj s výsledkami jednotlivých zápasov tvorí samostatnú  prílohu. Sú v nej aj ostatné štatistické údaje o strelcoch gólov a tiež mená  ocenených hráčov.
Víťazom turnaja sa stalo mužstvo Slovinska pred Maďarskom a Českou  republikou. My sme obsadili štvrté miesto.
Po skončení športovej časti sa večer konal banket na ktorom sa okrem iného  na neformálnej besede hodnotila aj úroveň jednotlivých družstiev. Všetci  prítomní sa zhodli v názore , že výkonnosť reprezentačných družstiev bola vzácne  vyrovnaná a o výsledkoch rozhodovalo športové šťastie. Tiež bola ocenená výborná  atmosféra počas celého podujatia a všetci sa zhodli na tom , že je potrebné v  tejto aktivite pokračovať a ďalej ju rozvíjať. Maďarský zástupcovia oznámili , že sa pokúsia takýto turnaj pripraviť v septembri budúceho roka a postupne by sa  uskutočnili aj u nás a v Slovinsku , čím by vznikla pekná tradícia. Počas  rozhovorov som navrhol prítomným že by bolo dobre tento populárny šport dostať aj do olympijského programu. Keďže sa jedná o halový šport , bolo by dobré ,  keby mohol byť zaradený do programu zimných olympijských hier. Môj návrh získal  podporu všetkých zúčastnených a preto sa na kongrese ICSD v Sofii v júli 2013  pokúsim o to , aby sa táto iniciatíva riešila .
Domov sme cestovali v nedeľu . Na záver chcem touto cestou poďakovať českým  organizátorom , a hlavne p.Jiřímu Koliskovi za perfektne zorganizovaný turnaj aj  jeho spoločenskú časť.

Fotogaléria:

DSC_0510
DSC_0935
DSC_0958
IMG_6323