Prvá medaila z LD 2022

Prvú medailu získali stolní tenisti Thomas Keinath a Eva Jurková v zmiešanej štvorhre. Po 5 rokoch tak zopakovali svoj úspech zo Samsunu 2017. Tréner i oni sami neskrývali rozčarovanie z výsledku. A tak bronz, za ktorý by na takomto podujatí iní dali hocičo, nebol pre nás tým, čo sme očakávali. Ambície mali športovci vyššie.

Nemedaila

Aj tak by sa dal nazvať výsledok Ivany Krištofičovej. Žiaľ, pred pár dňami si na tréningu zranila lýtkový sval a členok. Nakoniec sa po porade s odborným lekárskym tímom a trénerom dohodli neodhlasovať sa zo súťaží a pokračovať aspoň v hlavnej disciplíne – vo vrhu guľou.

Úspešní boli bežci. Rastislav Jelínek v behu na 100 m dobehol vo finále šiesty a dvojica Martina Antušeková a Amália Lepótová postúpili do finále v behu na 400 m.

Golf

Slovensko malo svojho zástupcu na 24. letnej deaflympiáde aj v golfe. Miroslav Kanaba však svoj výsledok spred 5 rokov nevylepšil a skončil pred bránami finále.