• Publikované: 1. októbra 2022

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA NEPOČUJÚCICH JEDNOTLIVCOV V BOWLINGU 2022

Jeden z deaflympijských športov, ktorý nemá Slovensko medzinárodne zastúpenie je bowling. V spolupráci so slovenským bowlingovým zväzom organizujeme dlhoročne majstrovské súťaže. S perspektívou výberu talentovaných hráčov, ktorý by v blízkej budúcnosti mohli reprezentovať Slovenskú republiku na medzinárodných súťažiach. Deaflympijský výbor Slovenska dlhoročne podporuje aktivity nádejných bowlingárov a jednou z nich sú aj majstrovstvá nepočujúcich jednotlivcov v bowlingu.

Počas víkendu sme v bowlingovom centre Academy Žilina spoznali Majstra SR jednotlivcov nepočujúcich v kategórií mužov a žien 2022/2023.
Predstavený formát Majstrovstiev SR mužov a žien bol nastavený aby aspoň z časti kopíroval a hlavne priblížil víťazom – Majstrov SR, práve tohoročný model MSR mužov v Žiline bol hlavne o celodennej koncentrácii nevzdávať sa aj v ťažších chvíľach a taktiež o psychickej odolnosti hráčov a hračiek až do záverečnej hry čo sa nakoniec aj potvrdilo.

Niektoré výkony hráčov boli skvelé a mali patričný náboj. V semifinále podal Peter Hvizdák vyrovnané výkony 183 a 183 bodov a jeho súper v KO Radoslav Baďura zaznamenal 151 a 152 bodov. V druhom súboji prekvapenie turnaja Laco Šajgalík sa nenechal rozptýliť účasťou vo finále a po hrách 199 a 181 bodov zvíťazil nad Vilom Vlasučkom, ktorý boj o finále nepotvrdil svoje dobré výkony v predošlých kolách a po hrách 161 a 191 bodov obsadil s Radom Baďurom delené 3. miesto. V absolútnom finále o Majstra SR nepočujúcich mužov proti sebe nastúpil reprezentant SR Peter Hvizdák a prekvapenie Laco Šajgalík. Za zmienku stojí aj fakt, že na prvých 6. miestach kvalifikácie boli všetko hráči širšej nominácie SR nepočujúcich.

U žien vo finále Simona Kvasničková potvrdila vyrovnanosť výkonov počas celého turnaja po hrách 182 a 158 bodov zdolala Eriku Halásovú, ktorej prvá hra je nevyšla po hre 126 bodov a v druhej hre podala veľmi dobrý výkon 192 bodov, ale to nestačilo. Titul majsterka SR v kategórii nepočujúce si vybojovala Simona Kvasničková a titul vicemajsterka SR si odnáša erika Halásová, o tretie
miesta sa podelili Danka Forraiová s Jarabkovou.

Všetkým účastníkom ďakujem za účasť a predvedené výkony.

Niektoré texty boli prevzaté zo SBwZ.

Výsledky mužov.

Výsledky žien.