Na stredu 11. mája 2022 už nikdy nezabudne história športu nepočujúcich, ale hlavne Thomas Keinath a Eva Jurková. Obaja sa stali na ďalšie roky deaflympijskými víťazmi v stolnom disciplíne, v kategóriách mužov a žien.

Najprv vyhrala svoju zlatú medailu Eva Jurková, ktorá porazila najprv poľku Szemiel, potom ukrajinky Budnykovú a Zavinovskú a to suverénnym spôsobom – vždy 4:0. Približne 10 minút pred šiestou večer miestneho času sa tak stala deaflympijskou víťazkou v stolnom tenise žien a druhou ženou v deaflympijskej histórii so zlatou medailou z tohto vrcholného podujatia.

Thomas Keinath vyhral semifinále nad Wangom (Taipei) hladko, tiež 4:0, nakoniec ako vo všetkých predošlých zápasoch. To netušil, že to bude zároveň finálový zápas, keďže kórejčan Lee finálový zápas vzdal pre vyčerpanosť a zdravotný stav (zranené rameno). A tak neveriacky a krútiac hlavou oznámil túto správu reprezentačnému trénerovi Andrejovi Dzelinskému.

Celá slovenská výprava, ktorú v hľadisku nebolo možné prehliadnuť, tak síce prišla o finálový zážitok, ale vďačne tieto momenty vymenila za radosť zo 4 medaile pre Slovenskú republiku.

A tak po jedenástich dňoch slovenská výprava splnila svoj cieľ – získať 4 medaily. Ku dnešnému dňu máme 2 zlaté (stolný tenis), 1 striebornú (atletika) a 1 bronzovú medailu (stolný tenis).

Vo štvrtok 12. mája 2022 čakajú rozbehy v behu na 200m Martinu Antušekovú a Amáliu Lepótovú. V prípade postupu ich čaká piatkové finále, ktoré bude posledným súťažným dňom aj pre Ivanu Krištofičovú v hode diskom.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *