Ivana Krištofičová - dvojnásobná deaflympijská víťazka

Deaflympijský výbor Slovenska usporiada z poverenia Európskej športovej organizácie nepočujúcich 5te Majstrovstvá Európy nepočujúcich juniorov v športovom komplexe X-Bionics v Šamoríne v termíne 9.-11. júla 2020.

Bližšie informácie nájdete na webe podujatia http://www.athletics2020.eu/ Tento bude čoskoro naplnený ďalším zaujímavým obsahom.

Usporiadanie tohoto podujatia už nie je len skúškou schopností komunity nepočujúcich a Deaflympijského výboru Slovenska, ale aj skúškou reprezentatívnych organizácií Slovenskej republiky, ako sa postavia k podpore menšinovej občianskej skupiny zdravotne postihnutých, ktorú sa Slovensko už v roku 2010 zaviazalo zrovnoprávniť s ostatnou (majoritnou) časťou slovenskej spoločnosti podpísaním Dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím.

Deaflympijský výbor Slovenska v roku 2018 úspešne zložil skúšku usporiadania podujatia takéhoto formátu, keď zorganizoval (s písomnou pochvalou EDSO) Majstrovstvá Európy nepočujúcich seniorov a juniorov v bedmintone v mimoriadne zložitých a náročných podmienkach – tri mesiace pred usporiadaním podujatia “odborná” komisia MŠVVaŠ SR prisúdila 0€ (!) na podporu tohoto podujatia a organizátora postavila pred zásadnú otázku – odrieknuť organizáciu podujatia 3 mesiace pred termínom konania a preniesť zodpovednosť na bedrá štátnych úradníkov, ktorí odmietli podporiť reputáciu Slovenska, alebo zabojovať proti nepriazni? Našťastie funkcionári DVS našli porozumenie u vtedajšej ministerky Martiny Lubyovej, ktorá svojím rozhodnutím podujatie podporila tak, že ho Deaflympijský výbor Slovenska mohol, i keď vo veľmi skromných podmienkach usporiadať.

Nepriazeň a neporozumenie štátnych úradníkov sa spojila s náhodou (?), keď organizátorovi v prvý deň súťaží zhoreli medaile pre súťažiacich v sklade firmy na výrobu reklamných a iných prezentačných predmetov. Náhoda? Osud?

Deaflympijský výbor Slovenska a dobrí ľudia v Kremnici dokázali zázrak a medaile boli do náhradného termínu (72 hod.) nanovo vyrazené a v termíne aj odovzdané víťazom.

A tak vznikla cena Športový Fénix…

Aby nemuseli vznikať nové ceny za postoje a veci samozrejmé je potrebné aj v tejto “uvedomelej a altruistickej dobe” občas bojovať aj s obyčajnými ľudskými a osobnými predsudkami a nepriazňou štátnych úradníkov. My veríme, že toto všetko dokážeme prekonať a podujatie usporiadame aj napriek tichej nepriazni a na vysokej úrovni, ktorá bude reprezentovať aj tých, ktorí našimi podporovateľmi dnes nie sú…

Juniorský reprezentant v tenise nepočujúcich

12. – 19. október 2019, Antalya, Turecko
V polovici októbra sa v tureckej Antalyi konali 2. Majstrovstvá sveta v tenise nepočujúcich (2nd World Deaf Tennis Championships) aj s účasťou slovenských tenistov. Slovensko reprezentovala skúsená tenistka Janka Jánošíková a vychádzajúca nádej, mladý tenista, Marek Vaco, ktorý si vyskúšal, ako chutí tenis mužov.

Slovenská výprava

Do Turecka odletela 4 členná výprava v tomto zložení:

  • Jana Jánošíková – tenistka
  • Marek Vaco – tenista
  • Juraj Masár – tréner
  • Marián Vaco – asistent trénera

Všetci odleteli do dejiska majstrovstiev už 2 dni pred oficiálnym začiatkom, aby sa športovci aklimatizovali a vyskúšali si povrch na ihrisku. Toto rozhodnutie sa ukázalo ako správne, keďže povrch na kurte bol veľmi tvrdý a rýchly. Našťastie po pár  výmenách si športovci na tento povrch zvykli a absolvovali tréning tak, ako si predstavovali.

Výsledky – Muži a ženy

Marek Vaco si hneď na úvod zahral v mužskej časti pavúka, kde sa stretol s Japoncom Ibukim Kadonem. Pre Mareka to bola premiéra u mužov, preto sa neočakával významný výsledok. Cieľom tohto zápasu bolo zbieranie skúseností do budúcna. Marek sa blysol peknými víťaznými loptami, resp. uhratými výmenami, ale bolo cítiť vekový rozdiel a mentálnu silu Kadoneho.

Rovnako jednoznačne skončil ďalší zápas v mužskej časti, kde sa Marek hneď v úvodnom kole stretol s budúcim víťazom Esahom Hayatom z Veľkej Británie.

1. kolo Single Mužov – Ibuki Kadone vs. Marek Vaco – 6:0, 6:1
1. kolo Single Mužov – Esah Hayat vs. Marek Vaco – 4:0, 4:1

V ženskej časti pavúka nastúpila Janka Jánošíková rovno do druhého kola, kde sa stretla s českou reprezentantkou Kateřinou Blaščíkovou. Zápas bol veľmi vyrovnaný, obe tenistky predviedli kvalitný tenis, ktorý nakoniec skončil v prospech českej reprezentantky.

2. kolo Single Ženy – Jana Jánošíková vs. Kateřina Blaščíková – 3:6, 7:5, 5:7

Naši reprezentanti spoločne nastúpili aj v súťaži Mix Doubles, kde sa v prvom kole stretli s ruskou dvojicou Alexey Lipovskiy a Anastasiia Chumak. Zápas mal takmer jednoznačný priebeh s úspešnou koncovkou Slovákov.

V druhom kole sa naša dvojica stretla s 3. nasadenou dvojicou Sebastian Schaffer a Verena Fleckenstein z Nemecka. V tomto stretnutí sa prejavila zohratosť a skúsenosť nemeckej dvojice.

1. kolo Mix Doubles SVK vs RUS – 6:4, 6:1
1. kolo Mix Doubles GER vs SVK – 6:2, 6:2

Výsledky – Chlapci

Náš mladý reprezentant Marek Vaco sa sústredil najmä na sa svoju účasť v juniorskej časti Majstrovstiev Sveta v tenise nepočujúcich. Marekovi sa v jeden deň podarilo jednoznačne postúpiť aj v Singli proti domácemu hráčovi a aj v Mixovanej štvorhre (spolu so Srbkou Stašou Srbulovič) proti Indicko-Tureckému páru (Bhavani Kedia IND, Eren Kokaturk TUR)

1. kolo Single Boys – Marek Vaco – Gurkan Oztas – 6:0, 6:0
1. kolo Mix Doubles – SVK/SRB vs. IND/TUR – 6:0, 6:1

Nasledujúci hrací deň poznačil silný dážď, kedy sa zápasy presunuli na kryté kurty.

Marek nastúpil na svoj štvrťfinálový zápas proti nasadenej juniorskej dvojke turnaja a neskôr aj finalistovi juniorskej dvojhry, Britovi Esah Hayatovi. Zápas mal jednoznačný priebeh s úspešným koncom na opačnej strane.

Štvrťfinále Single Boys – Marek Vaco – Esah Hayat – 0:6, 0:6

Tretie miesto

Marek Vaco so srbskou spoluhráčkou Stašou Srbulovič nastúpili na semifinálový zápas proti skúsením Britom (Esah Hayat a Phoebe Suthers). Výkonnostný rozdiel bol viac ako viditeľný a aj napriek snahe Slovanov, úspech zaznamenali hráči z Veľkej Británie.

Semifinále Mix Doubles – GBR/GBR vs. SVK/SRB – 6:2, 6:0 

Tento výsledok znamenal, že Slovensko-Srbský pár získal výborné 3. miesto.

Najväčší úspech

Marek Vaco si zahral aj v juniorskej štvorhre s domácim Emirom Vatanseverom. Táto kombinácia sa ukázal ako najúspešnejšia, pretože chlapci to dotiahli až do finále. V semifinále nastúpili proti domácemu páru Eren Kocaturk a Gurkan Oztas, ktorých porazili po kvalitnom výkone.

Vo finále, slovensko-turecká dvojica nastúpila proti rusko – izraelskému páru (Abramov, Ludsky). Zápas bol na pohľad celkom zaujímavý a v prvých štyroch gemoch prvého setu aj veľmi vyrovnaný, ale Marek s Emirom nedokázali dotiahnuť koncovku. Po vyše hodinovej bitke nakoniec prehrali na prvý pohľad jednoznačným výsledkom.

Semifinále Double Boys – SVK/TUR vs. TUR/TUR – 6:1, 6:4
Finále Double Boys – IZR/RUS vs. SVK/TUR – 6:1, 6:0

Prehrou vo finále si Marek odniesol z Turecka druhú medailu, tentokrát striebornú.

Záver

Naši tenisti urobili všetko pre úspech na Majstrovstvách sveta. Výsledky, najmä mladého Mareka Vaca, nám dávajú nádej do budúcna, že budeme mať na Slovensku aj hráča svetového formátu.

Marek odohral dokopy 10 zápasov (4 single, 6 deblov), čo je vynikajúca skúsenosť. Tešíme sa z víťazstiev a úspechov (juniorské štvrťfinále jednotlivcov, tretie miesto juniorskej mixovanej štvorhry, druhé miesto juniorskej štvorhry). Prehry nám ukázali slabé miesta a najmä priestor na zlepšenie.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu Slovenska.

Fotogaléria

12. októbra 2019, Dom Športu, Junácka 6, Bratislava

Prvé kolo M-SR vo futsale nepočujúcich sa uskutočnilo za účasti troch mužstiev ŠKN Trenčín, NMŠK Bratislava a FCN Lučenec. Sme radi, že 3 tímy dokázali vytvoriť súťaživú a motivujúcu atmosféru, ktorá pomohla všetkým hráčom. Videli sme skvelé športové podujatie a veríme, že v nasledujúcich rokoch bude športových tímov len pribúdať.

Po skončení súťaží 1. kola M-SR sa uskutočnil  zápas medzi mužstvami Hviezda DVS  a Výber SVK. Zápas sa hral 2 x 15 minút.

Druhé kolo sa bude konať v roku 2020. Tešíme sa na účasť a divácku podporu.

Výsledky

NMŠK Bratislava                 –               ŠKN Trenčín               3:2   (2:2)

Góly: Foltýn, Gál, Susedka Martin                              Čechovský, Supek

FCN Lučenec                       –                NMŠK Bratislava       2:6   (0:2)

Góly: Botoš, Važan                                                       Hladký 2, Susedka Maroš 2, Susedka Martin, Gál

ŠKN Trenčín                        –                 FCN Lučenec             5:1   (3:1)

Góly: Supek 2, Čechovský, Knap,  vl. Kurčík                 Hedervari,

Zápasy sa hrali 2×20 minút.

NMŠK BA: Marek Šos, Martin Foltýn, Igor Štefek, Viktor Gál, Maroš Susedka, Martin Susedka, Marek  Hladký, Michal Teplan, tréner Peter Paloš.

FCN Lučenec: Ladislav Esztergályos, Samuel Haister, Martin Bebjak, Ivan Hedervári, Patrik Botoš, Miroslav Kurčík, Pavol Baleja, Patrik Vážan, hrajúci tréner Jaroslav Štetka.

ŠKN Trenčín: Ján Kuchta, Matúš Prekop, Dominik Dubec, Ervín Puža, Martin Ďuraško, Kevin Horváth, Matúš Čechovský, Róbert Knap, Matej Supek, Nikolas Morkes.

Poradie po 1. kole
  1. NMŠK Bratislava            2    2    0    0    9:4     6
  2. ŠKN Trenčín                    2    1    0    1    7:4     3
  3. FCN Lučenec                   2    0    0    2    3:11   0
 Výsledok zápasu mimo súťaž

Hviezda DVS                          –                    Výber SVK                     5:2    (1:1)

Góly: Knap 2, Supek, Botoš, Morkes,                                   vl. Horváth K., vl. Puža

Ema Štetková
9. októbra 2019, Stolnotenisové Centrum, Stará Vajnorská 14, Bratislava.

Zúčastnilo sa celkom 44 pretekárov vo vekových kategóriách do 11 rokov – Mladší žiaci (5), Mladšie žiačky (5), kategória 12-16 rokov –  Žiaci (11), Žiačky (8) a kategória nad 17 rokov Dorastenci (11) a Dorastenky (4).

Medzi hráčmi vynikla najmä Ema Štetková, ktorá má už za sebou aj reprezentačný štart na medzinárodnom podujatí (ME).

Fotogaléria

Výsledky.

Mladší žiaci

  1. Laura Potočná   – Hrdličkova BA
  2. Dominik Krajčír  – Drotárska BA
  3. Nina Hanudeľová – Hrdličkova BA
  4. Lukáš Hudec  – Drotárska BA
  5. Nela Hanudeľová  – Hrdličkova BA
  6. Klaudia Čechovská  – Drotárska BA

Bez umiestnenia: Jana Dobrovodská, Marek Maťovčík, Matúš Palidrab, Martin Trsťan,.

Žiačky

  1. Ema Štetková  – Lučenec
  2. Johana Foltýnová  – Drotárska BA
  3. Terézia Vaňová  – Lučenec 
  4. Soňa Zmajkovičová – Drotárska BA
  5. Laura Hudecová  – Drotárska BA
  6. Anastázia Lahová– Prešov
  7. Júlia Pešťová – Prešov
  8. Stanislava Lahová – Prešov

Žiaci

  1. Ivan Čigáš     – Lučenec
  2. Peter Šrámka – Hrdličkova BA
  3. Cyprián Zmajkovič   – Drotárska BA
  4. Adrián Andrašík – Lučenec
  5. Oliver Foltýn   – Drotárska BA
  6. Mário Gregorec – Drotárska BA

Bez umiestnenia: Adam Gábor, Kristián Pešťa, Ladislav Jozef, Dávid Sabo, Kevin Krajčír.

Dorastenky

  1. Michaela Kožiaková    – SOŠ Koceľova BA
  2. Ivana Grdiničová –       SOŠ Mokrohájska BA
  3. Nikola Knapíková   –    SOŠ Mokrohájska BA
  4. Martina Szabová    –     SOŠ Mokrohájska BA

Dorastenci

  1. Matej Supek    – Mokrohájska BA
  2. Patrik Hudák    –   SOŠ Koceľova BA
  3. Vladimír Bartoš    – Koceľova BA
  4. Erik Grofčík  –  SOŠ Kremnica
  5. Róbert Maceja    –    SOŠ Mokrohájska BA
  6. Denis Kolárik  – SOŠ Mokrohajska BA

Bez umiestnenia: Marek Barto, Dominik Dubec, Marek Šarkozi, Dominik Didiáš, Ivan Dlhoš.

Mladší žiaci a žiačky do 11 rokov

A skupina

  1 2 3 4 Skóre Body Miesto
1. Potočná 00000 2:0 2:0 2:0 6:0 6 1.
2. Palidrab 0:2 00000 0:2 0:2 0:6 0 4.
3. Hudec 0:2 2:0 00000 2:0 4:2 4 2.
4. Trsťan 0:2 2:0 0:2 0000 2:4 2 3.

B skupina

  1 2 3 4 Skóre Body Miesto
1.Krajčír D. 00000 2:0 2:0 2:0 6:0 6 1.
2.Hanudeľ. Nela 0:2 00000 2:0 2:0 4:2 4 2.
3.Dobrovodská 0:2 0:2 00000 0:2 0:6 0 4.
4.Maťovčík 0:2 0:2 2:0 00000 2:4 2 3.

C skupina

  1 2 3 Skóre Body Miesto
1.Hanudeľ.Nina 00000 2:0 2:0kont 4:0 4 1.
2.Čechovská 0:2 00000 2:0kont. 2:2 2 2.
3.Pešová 0:2kont. 0:2kont. 00000 0:4 0 3.

Konečné umiestnenie

  1 2 3 4 5 6 Skóre Body Miesto
1.Potočná 00000 2:0 2:0 2:0 2:0 2:0 10:0 10 1.
2.Hudec 0:2 00000 0:2 2:0 0:2 2:0 4:6 4 4.
3.Krajčír D. 0:2 2:0 00000 2:0 2:0 2:0 8:2 8 2.
4.Hanudeľová Nela 0:2 2:0 0:2 00000 1:2 2:1 5:7 4 5.
5.Hanudeľová Nina 0:2 2:0 0:2 2:1 00000 2:0 6:5 6 3.
6.Čechovská 0:2 0:2 0:2 1:2 0:2 00000 1:10 0 6

Starší žiaci 12-16 rokov

A skupina

  1 2 3 4 Skóre Body Miesto
1.Puža 00000 0:2kont. 0:2kont. 0:2kont 0:6 0 4.
2.Šrámka 2:0kont. 00000 2:0 2:0 6:0 6 1.
3.Krajčír K. 2:0kont. 0:2 00000 0:2 2:4 2 3.
4.Andrašík 2:0kont. 0:2 2:0 00000 4:2 4 2.

B skupina

          Skóre Body Miesto
1.Zmajkovič 00000 2:0 2:0 2:0 6:0 6 1.
2.Jozef 0:2 00000 0:2 0:2 0:6 0 4.
3.Gregorec 0:2 2:0 00000 2:1 4:3 4 2.
4.Sabo 0:2 2:0 1:2 00000 3:4 2 3.

C skupina

  1 2 3 4 Skóre Body Miesto
1.Čigaš 00000 2:0 2:0 2:0 6:0 6 1.
2.Foltýn 0:2 00000 2:0 2:0 4:2 4 2.
3.Gábor 0:2 0:2 00000 2:0 2:4 2 3.
4.Pešťa 0:2 0:2 0:2 00000 0:6 0 4.

Konečné umiestnenie

  1 2 3 4 5 6 Skóre Body Miesto
1.Šrámka 00000 2:0 2:1 2:0 0:2 2:1 8:4 8 2.
2.Andrašík 0:2 00000 0:2 2:1 0:2 2:0 4:7 4 4.
3.Zmajkovič 1:2 2:0 00000 2:0 0:2 2:0 7:4 6 3.
4.Gregorec 0:2 1:2 0:2 00000 0:2 0:2 1:10 0 6.
5.Čigaš 2:0 2:0 2:0 2:0 00000 2:0 10:0 10 1.
6.Foltýn 0:2 1:2 0:2 2:0 0:2 00000 3:8 2 5.

Staršie žiačky 12-16 rokov   

Konečné umiestnenie

  1 2 3 4 5 6 7 8 Skóre Body Miesto
1.Hudecová 00000 0:2 0:2 0:2 0:2 2:0 2:0 2:1 6:9 6 5.
2.Zmajkovičová 2:0 00000 0:2 0:2 0:2 2:0 2:0 2:0 8:6 8 4.
3.Foltýnová 2:0 2:0 00000 2:1 0:2 2:0 2:0 2:0 12:3 12 2.
4.Vaňová 2:0 2:0 1:2 00000 0:2 2:0 2:0 2:0 9:4 10 3.
5.Štetková 2:0 2:0 2:0 2:0 00000 2:0 2:0 2:0 14:0 14 1.
6.Pešťová 0:2 0:2 0:2 0:2 0:2 00000 0:2 2:0 2:12 2 7.
7.Lahová Anastázia 0:2 0:2 0:2 0:2 0:2 2:0 00000 1:2 3:12 2 6.
8.Lahová Stanislava 1:2 0:2 0:2 0:2 0:2 0:2 2:1 00000 3:13 2 8.

Dorastenky

Konečné umiestnenie

  1 2 3 4 Skóre Body Miesto
1.Szabová 00000 0:2 1:2 0:2 1:6 0 4.
2.Knapiková 2:0 00000 0:2 0:2 2:4 2 3.
3.Grdiničová 2:1 2:0 00000 0:2 4:3   2.
4.Kožiaková 2:0 2:0 2:0 00000 6:0 6 1.

Dorastenci

Konečné umiestnenie

              Skóre Body Miesto
1.Supek 00000 2:0 2:0 2:0 2:0 2:0 10:0 10 1.
2.Hudák 0:2 00000 2:1 2:0 2:1 2:0 8:4 8 2.
3.Grofčík 0:2 1:2 00000 2:0 0:2 2:0 5: 4 4.
4.Maceja 0:2 0:2 0:2 00000 1:2 2:1 3:9 2 5.
5.Bartoš 0:2 1:2 2:0 2:1 00000 2:1 7:6 6 3.
6.Kolárik 0:2 0:2 0:2 1:2 1:2 00000 2:10 0 6.
10. októbra 2019, štadión Pavla Gleska, Mladá Garda, Bratislava

Vo štvrtok, dňa 10.10.2019, sa konali Majstrovstvá Slovenska v atletike nepočujúcej mládeže. Tohto podujatia sa zúčastnilo viac ako 60 nádejných atlétov z celého Slovenska. Boli tu atléti z Bratislavy, Lučenca, Kremnice a Prešova. Mladí nepočujúci atléti spolu s pedagógmi vytvorili skvelú atmosféru.

Organizátor, Deaflympijský výbor Slovenska, zabezpečil kompletné vybavenie, rozhodcov, občerstvenie, vyhlásenie výsledkov a nakoniec aj tombolu.

Vychádzajúcou atletickou hviezdou medzi nepočujúcimi športovcami je mladá bežkyňa Amália Lepotová, trénujúcou pod vedením skúseného trénera Jána Surgáča, ktorý trénoval mnohých bežeckých reprezentantov Slovenska. Veríme, že zázemie, ktoré poskytuje Deaflympijský výbor Slovenska, pomôže našej atlétke uspieť aj na medzinárodných podujatiach. 

Generálny sekretár, Dušan Dědeček, zhodnotil tieto Majstrovstvá nasledovne: „Som veľmi rád, že atletika postupne naberá na priaznivcoch. Prirodzene, nemôžeme od začiatočníkov očakávať veľké výkony. Takéto podujatie je živná pôda pre atletickú budúcnosť nepočujúcich. Verím, že sme zasiali semienka chuti medzi mládež a o rok zaznamenáme nárast popularity kráľovnej športov a nové vychádzajúce hviezdy.“

Tieto podujatia sú testom nielen pre športovcov, ale aj pre usporiadateľov, keďže v budúcom roku sa na Slovensku uskutočnia Majstrovstvá Európy juniorov v atletike. 

FOTOGALÉRIA

Výsledky:

Beh na 1000m Dorastenci, Žiaci, Žiačky

Dorastenci

  1. Roland Horváth                                      SOŠ Koceľova                3:17,68 min
  2. Roman Kvasňák                                      SOŠ Kremnica               3:51,94 min
  3. Erik Grofčík                                              SOŠ Kremnica               3:58,48 min

Žiaci

  1. Peter Šramka                                           SŠI Hrdličkova               3:41,04 min
  2. Karol Sroka                                              ZŠ Drotárska                   4:06,78 min
  3. Cyprián Zmajkovič                                  ZŠ Drotárska                   4:26,54 min

Žiačky

  1. Amália Lepotová                                    SOŠ Koceľova                3:40,04 min

Beh na 600m

Dorastenci a žiaci

  1. Ivan Dlhoš                     Dorastenci       SOŠ Kremnica                2:15,05 min
  2. Dominik Didiáš            Žiaci                   SOŠ Kremnica               2:26,97 min
  3. Martin Trsťan               Mladší žiaci      ZŠ Drotárska                   2:29,73 min

Žiačky a mladšie žiačky

Karina Peštová             Mladšie žiačky SŠ Prešov                        DNS

Soňa Zmajkovičová     Žiačky                ZŠ Drotárska                   2:19,17 min

Beh na 400m

Žiaci a mladší žiaci

  1. František Mihočko     Žiaci                   ZŠ Drotárska                  1:10,92 min
  2. Matej Kováč                 Mladší žiaci      SŠI Hrdličková               1:27,66 min
  3. Kevin Krajčír                 Žiaci                   ZŠ Drotárska                  1:32,68 min
  4. Silvester Baláž              Mladší žiaci      SŠI Hrdličková               1:34,68 min
  5. Jozef Voros                   Mladší žiaci      SŠI Hrdličková               1:35,36 min

Žiačky a Mladšie žiačky

  1. Ivana Grdiničová        Žiačky                SOŠ Mokrohájska                1:28,97 min                 
  2. Kristína Teslíková       Mladšie žiačky SŠI Hrdličkova              2:04,47 min

Beh na 200m

Dorastenci

  1. Róbert Maceja                                        SOŠ Mokrohájska                29,52 s
  2. Roman Kvasnák                                      SOŠ Kremnica                31,44 s

Mladší žiaci

  1. Martin Trsťan                                          ZŠ Drotárska                  38,24 s
  2. Dominik Krajčír                                       ZŠ Drotárska                  39,58 s
  3. Marek Maťovčík                                     ZŠ Drotárska                      40,58 s
  4. Matúš Palidrab                                        ZŠ Drotárska                  44,16 s

Mladšie žiačky

  1. Katarína Dudríková                                SŠI Hrdličkova               39,54 s
  2. Klaudia Čechovská                                 ZŠ Drotárska                   41,62 s
  3. Kristína Šišuláková                                 ZŠ Drotárska                  46,42 s

Žiaci

  1. Oliver Foltýn                                            ZŠ Drotárska                  29,39 s
  2. František Mihočko                                 ZŠ Drotárska                  30,13 s
  3. Ladislav Jozef                                          SŠ Prešov                        34,67 s
  4. Samuel Ostružiar                                    ZŠ Drotárska                  37,35 s

Žiačky

  1. Amália Lepotová                                    SOŠ Koceľova                29,57 s
  2. Júlia Peštová                                           SŠ Prešov                       35,84 s
  3. Stanislava Lahová                                  SŠ Prešov                       37,27 s
  4. Anastázia Lahová                                    SŠ Prešov                        38,38 s
  5. Johana Foltýnová                                    ZŠ Drotárska                  38,57 s
  6. Angelika Weinhandlová                        ZŠ Drotárska                  41,58 s
  7. Janka Čimová                                           ZŠ Drotárska                  41,83 s

Beh na 100m

Dorastenci

  1. Matej Supek                                            SOŠ Mokrohájska                13,48 s
  2. Matúš Čechovský                                   SOŠ Koceľova                13,61 s
  3. Róbert Maceja                                        SOŠ Mokrohájska              13,87 s
  4. Marek Šarkozi                                          SOŠ Kremnica               14,83 s
  5. Erik Grofčík                                               SOŠ Kremnica               15,13 s

Dorastenky, Žiačky

  1. Amália Lepotová        Žiačky                SOŠ Koceľova                14,12 s
  2. Vanessa Kytková         Dorastenky      SOŠ Koceľova                21,58 s

Mladšie žiačky

  1. Laura Potočná                                         SŠI Hrdličkova               16,46 s
  2. Nela Hanudelová                                   SŠI Hrdličkova               18,02 s

Beh na 60m

Dorastenci

  1. Matej Supek                                            SOŠ Mokrohájska              8,55 s
  2. Marek Šarkozi                                         SOŠ Kremnica               8,97 s
  3. Denis Kolárik                                           SOŠ Mokrohájska                8,98 s

Dorastenky

  1. Martina Szaboová                                  SOŠ Mokrohájska                11,25 s

Žiačky

  1. Júlia Peštová                                          SŠ Prešov                       9:67 s
  2. Soňa Zmajkovičová                                ZŠ Drotárska                  10:02 s
  3. Jolana Foltýnová                                    ZŠ Drotárska                   10:25 s
  4. Nikola Knapiková                                    SOŠ Mokrohájska              10:44 s
  5. Terézia Vaňová                                        SŠI Lučenec                     10:60 s
  6. Stanislava Lahová                                   SŠ Prešov                       10:75 s
  7. Anastázia Lahová                                    SŠ Prešov                       10:99 s
  8. Angelika Weinhadlová                           ZŠ Drotárska                   11:40 s
  9. Janka Čimová                                           ZŠ Drotárska                  11:60 s

Žiaci

  1. Kristián Pešta                                           SŠ Prešov                       8:50 s
  2. František Mihočko                                 ZŠ Drotárska                  8:61 s
  3. Mário Szalay                                            SOŠ Koceľova                8:97 s
  4. Marek Šarkozi                                          SOŠ Kremnica                8:98 s 
  5. Adrián Andrášik                                       SŠI Lučenec                     9:03 s
  6. Oliver Foltýn                                             ZŠ Drotárska                   9:11 s
  7. Ladislav Jozef                                           SŠ Prešov                        9:78 s
  8. Adam Gábor                                             SŠI Hrdličkova               9:88 s
  9. Karol Sroka                                               ZŠ Drotárska                  9:92 s
  10. Cyprián Zmajkovič                                  ZŠ Drotárska                  10:01 s
  11. Dominik Didiáš                                         SOŠ Kremnica               10:16 s
  12. Peter Šramka                                           SŠI Hrdličkova                DNS    

Mladší žiaci

  1. Matej Kováč                                            SŠI Hridličková              10,36 s
  2. Martin Trsťan                                          ZŠ Drotárska                   10,43 s
  3. Silvester Baláž                                         SŠÍ Hrdličkova               10,67 s
  4. Marek Maťovčík                                      ZŠ Drotárska                  10,83 s
  5. Matúš Palidrab                                        ZŠ Drotárska                   10,93 s
  6. Dominik Krajčír                                        ZŠ Drotárska                   11,11 s
  7. Jozef Voros                                               SŠI Hrdličkova                11,91 s

Mladšie žiačky       

  1. Laura Potočná                                         SŠI Hrdličková                 9,79 s
  2. Nela Hanudelová                                   SŠI Hrdličková               10,19 s
  3. Klaudia Čechovská                                 ZŠ Drotárska                  10,97 s
  4. Katarína Dudríková                                SŠI Hrdličková               11,61 s
  5. Kristína Teslíková                                    SŠI Hrdličková               11,85 s
  6. Kristína Šišuláková                                  ZŠ Drotárska                  12,35 s
  7. Karina Peštová                                         SŠ Prešov

Diaľka

Dorastenci

  1. Matúš Čechovský                                   SOŠ Koceľova                433cm
  2. Marek Šarkozi                                         SOŠ Kremnica               400cm
  3. Erik Grofčík                                              SOŠ Kremnica               380cm

Dorastenky

  1. Vanessa Kytková                                     SOŠ Koceľova                316cm

Žiaci

  1. Kristián Pešta                                          SŠ Prešov                       505cm
  2. Patrik Hudák                                           SOŠ Koceľova                483cm
  3. Vladimír Bartoš                                       SOŠ Koceľova                476cm
  4. Oliver Foltýn                                             ZŠ Drotárska                  468cm
  5. František Mihočko                                  ZŠ Drotárska                  460cm
  6. Mário Szalay                                             SOŠ Koceľova                438cm
  7. Adam Gábor                                             SŠI Hrdličková               385cm
  8. Kevin Krajčír                                             ZŠ Drotárska                  355cm
  9. Dominik Didiáš                                         SOŠ Kremnica               346cm

Žiačky

  1. Soňa Zmajkovičová                                ZŠ Drotárska                  364cm
  2. Johana Foltýnová                                   ZŠ Drotárska                  290cm
  3. Júlia Peštová                                            SŠ Prešov                       286cm
  4. Janka Čimová                                           ZŠ Drotárska                  258cm

Mladší žiaci

  1. Matej Kováč                                             SŠI Hrdličková               380cm
  2. Silvester Baláž                                         SŠI Hrdličková               370cm
  3. Dominik Krajčír                                       ZŠ Drotárska                  335cm
  4. Marek Maťovčík                                      ZŠ Drotárska                  300cm
  5. Matúš Palidrab                                        ZŠ Drotárska                  289cm
  6. Martin Trsťan                                          ZŠ Drotárska                  284cm
  7. Jozef Voros                                               SŠI Hrdličková               262cm

Mladšie žiačky

  1. Laura Potočná                                         SŠI Hrdličková               360cm
  2. Nela Hanudelová                                   SŠI Hrdličková               319cm
  3. Klaudia Čechovská                                 ZŠ Drotárska                  307cm
  4. Kristína Šišuláková                                  ZŠ Drotárska                  288cm
  5. Kristína Teslíková                                    SŠI Hrdličková               270cm
  6. Katarína Didríková                                  SŠI Hrdličková               265cm

Oštep

Dorastenci

  1. Ivan Dlhoš                                                SOŠ Kremnica               25,13m
  2. Erik Grofčík                                              SOŠ Kremnica               22,94m
  3. Róbert Maceja                                        SOŠ Mokrohájska              13,49m

Výška

Dorastenci

  1. Róbert Maceja                                        SOŠ Mokrohájska              150cm

Žiaci

  1. Vladimír Bartoš                                       SOŠ Koceľova                150cm
  2. Oliver Foltýn                                            ZŠ Drotárska                  150cm
  3. Mário Szalay                                            SOŠ Koceľova                140cm
  4. Patrik Hudák                                             SOŠ Koceľova                140cm
  5. Filip Gábor                                                SOŠ Koceľova                135cm
  6. Peter Šramka                                           SŠI Hrdličková               135cm
  7. Cyprián Zmajkovič                                  ZŠ Drotárska                  115cm

Guľa 5kg

Dorastenci

  1. Roland Horváth                                      SOŠ Koceľova                10,37m
  2. Matej Supek                                            SOŠ Mokrohájska              10,25m            
  3. Ivan Dlhoš                                                SOŠ Kremnica               8,18m 
  4. Marek Šarkozi                                          SOŠ Kremnica               7,70m
  5. Roman Kvasňák                                       SOŠ Kremnica               7,28m
  6. Dominik Dubec                                        SOŠ Koceľova                5,22m

Žiaci

  1. Kristián Pešta                                          SŠ Prešov                       9,90m
  2. Ivan Cigaš                                                 SŠI Lučenec                   8,94m
  3. Patrik Oravec                                          SŠI Hrdličková               8,40m 
  4. Adam Gábor                                             SŠI Hrdličková               8,14m
  5. Erik Križan                                                 SOŠ Koceľova                6,84m
  6. Adrián Andrášik                                       SŠI Lučenec                   6,55m
  7. Samuel Ostružiar                                    ZŠ Drotárska                  6,04m
  8. Kevin Krajčír                                             ZŠ Drotárska                  5,89m

Guľa 3kg

Žiačky

  1. Michaela Kožiaková                               SOŠ Koceľova                7,52m
  2. Júlia Peštová                                            SŠ Prešov                       5,53m

V dňoch 9. a 10. októbra 2019 sa v Bratislave konajú dva dni športu určené pre nepočujúcu mládež. Deaflympijský výbor Slovenska usporiada Majstrovstvá SR v stolnom tenise nepočujúcej mládeže a Majstrovstvá SR v atletike nepočujúcej mládeže.

Na súťaže sa prihlásilo v stolnom tenise 47 hráčov a v atletike 60 pretekárov v 3 kategóriách vo veku od 10 do 20 rokov.

Súťaže v stolnom tenise prebiehajú v stredu, 9. októbra 2019 od 9:00 hod v Stolnotenisovej hale (Stará Vajnorská 14) a atletika otvorí súťaže o 9:30 vo štvrtok, 10. októbra 2019 na atletickom štadióne Pavla Gleska (Mladá Garda).

Propozície a bližšie informácie nájdete tu

Pozvánka
Propozície stolný tenis
Propozície atletika
Atletika – Časový rozpis

Konferenciu pod uvedeným názvom usporiada Slovenský paralympijský výbor 19. októbra 2019. K spolupráci prizval aj Deaflympijský výbor Slovenska a všetkých záujemcov z radov nepočujúcich občanov.

Za naše združenie sa zúčastnia prezident Peter Birka a generálny sekretár Dušan Dědeček, ktorí sa zapoja do prednášok pod naším známym mottom “Rovnosť prostredníctvom športu”.

Na konferencii bude prítomný aj tlmočník posunkového jazyku, preto srdečne pozývame všetkých záujemcov z radov nepočujúcich.

Sledujte webovú stránku www.smesirovni.sk. Tu nájdete možnosť prihlásiť sa.

Konferencia Sme si rovní