• Publikované: 6. augusta 2018

A ďakujem aj svojej mamine ….

…poďakovanie syna a športovca.

Tento týždeň som sa zúčastnil ME nepočujúcich v Belgicku na horských bicykloch. V prvej disciplíne XCE šprinty som vyhral jednoznačne kvalifikáciu, potom som aj s prehľadom povyhrával postupne prvú aj druhú rozjazdu, takisto aj semifinále. Vo finále mi nevyšiel štart a potom už bol veľký problém predbiehať, keďže bola úzka trať a tak som skončil na 4. mieste. Bol som z toho veľmi sklamaný.

Ďalšou disciplínou bolo XCO, v tejto disciplíne som minulý rok vyhral zlato na Deaflympiáde. Trať bola veľmi rýchla, technická, od štartu sme sa spolu s Rusom rýchlo vzďaľovali od ostatných súperov. V tejto disciplíne som nakoniec po malých chybičkách skončil na 2. mieste tesne za Rusom. Napriek tomu som bol so svojim výkonom veľmi spokojný. 


Poslednou disciplínou bolo MTB maratón. Trať bol dlhá 61,5km a veľmi rýchla. Napriek tomu, že som poblúdil asi 5-krát, vždy som dobehol prvých pretekárov. Posledných 20 kilometrov sme boli vpredu už len dvaja pretekári. V cieli to bolo opäť tesné a tak som sa mohol tešiť z prvého titulu Majstra Európy v maratóne.

Chcem sa poďakovať hlavne mojej trénerke Lenke Litvínovej, že mi veeeeeľmi pomáha a že každým rokom sa vďaka nej stále zlepšujem. Potom ďakujem môjmu mechanikovi strýkovi Štefanovi Babičovi za servis a tiež ďakujem pekne aj kolegovi Júliusovi Maťovčíkovi.

A ďakujem aj mojej mamine… za všetko, čo pre mňa robíš a že som ťa mohol potešiť s medailami k Dňu Matiek.
Takisto aj vám všetkým ďakujem za každú gratuláciu, veľmi si to vážim. ŠPORTU ZDAR ?

 

…z Facebooku Adriána Babiča