Pokračovanie úspešných štartov slovenských nepočujúcich na medzinárodných majstrovstvách Českej republiky a Deaf Európa Cup 2014

Po úspešnom štarte na Deaf Európa Cup v St. Lambrecht v Rakúsku, pokračovali v úspešnej reprezentácií Slovenska nepočujúci aj na ďalších podujatiach v alpskom lyžovaní. Na zjazdovkách v Koutoch nad Desnou na Morave sa konali Medzinárodné majstrovstvá ČR v zjazdovom lyžovaní v dňoch 17. – 18. marca, kde  opäť dominoval Dávid Pristač, keď v kategórií mužov vyhral obrovský slalom a slalom pred svojím strýkom Martinom Legutkym. Nedala sa zahanbiť ani sestra Davida Terezka Pristačová, keď obrovský slalom a paralelný slalom vyhrala , v slalome bola prvá.

Záverečným podujatím sezóny bolo finále Deaf Európa Cup vo Francúzskom Morzine od 20 do 22 marca 2014. Za krásneho  slnečného počasia na náročných tratiach sa 20.3.konali preteky SG a kombinácie. Ku konkurencií z európskych štátov sa do finále pridali aj pretekári z Japonka, čo zvýšilo konkurenciu, hlavne v slalome. V SG Dávid Pristač vylepšil svoju pozíciu z predchádzajúceho kola Deaf Európa Cup a preteky vyhral. V super kombinácií bol druhý za Japoncom, ktorý bol rýchlejší v slalome. V obrovskom slalome Dávid medzi juniormi skončil na 3 mieste, Martin Legutky v Masters bol na 3.mieste a celkove na 7 mieste. V záverečnej disciplíne slalom  za stáleho dažďa Dávid medzi juniormi suverénne zvíťazil s viac ako sekundovým náskokom a v celkovom hodnotení ako 15 ročný pretekár medzi mužmi skončil na 5 mieste. V slalome sa prezentoval v najlepšom svetle aj keď bez väčšieho tréningu v silnej konkurencií s Japoncami Martin Legutky ml. , keď v kategórii masters sa umiestnil na 3.mieste a celkovo na 4.mieste tesne pred svojím synovcom Dávidom Pristačom. Terezka Pristačová sa v obrovskom slalome a v slalome umiestnila 2 x na druhom mieste za menšej účasti v kategórii.

Dosiahnuté výsledky naznačujú, že pri  podpore Slovenskej federácie nepočujúcich športovcov ,  dobrom tréningu v predsezónnej príprave, materiálno technickom zabezpečení našich reprezentantov, je šanca na popredné umiestnenia slovenských reprezentantov Martina Legutkého ml. a Dávida Pristača na Deaflympských hrách 2015 v Rusku.

[cs_image column_size=“1/1″ image_style=“frame-plane“ cs_image_url=“http://deaflympic.sk/wp-content/uploads/2014/03/IMG_20140321_132700.jpg“ cs_image_url93467=“Browse“][/cs_image]