Hviezda DVS opäť vyhrala

V sobotu 3. októbra 2020 sa uskutočnilo 2. a 3. kolo 3. futsalovej bratislavskej ligy v ktorých nastúpil aj náš reprezentačný výber futsalistov Hviezda DVS.

2. kolo  Banana Boys (B) – Hviezda DVS  1:3 (1:1).

Prvý zápas vyhrala Hviezda DVS nad Banana Boys 3:1 (po prvom polčase 1:1). Bol to zápas premárnených šanci, prvý gól padol až v 14. minúte. Vsietil ho Maroš Susedka po prihrávke od brata Martina Susedku. Do polčasu však súper v poslednej minúte vyrovnal. Tento gól „do šatne“ hráčov ešte viac motivoval a v druhom polčase mužstvo Hviezda DVS zrýchlilo hru a Mário Horniak dvoma gólmi položil súpera na kolena.

3. kolo Hviezda DVS – Independiente Racing Club (B)  6:2 (2:1).

Druhý zápas hral náš výber s mužstvom Independientie Racing Club. V minulej sezóne Hviezda DVS s nimi oba zápasy prehrala 1:6 a 3:8. Dnešná výhra 6:2, s polčasom 2:1, naznačuje ambície mužstva, ktoré v tejto sezóne mieri v tabuľke na medailové umiestnenie.

Aj v tomto zápase sa blysol Mário Horniak a to hneď 3 gólmi. Hetrik jedného hráča v mužstve Hviezda sme ešte nemali, teda Mário Horniak sa zapísal do histórie futsalu DVS na Slovensku ako prvý hráč s hetrikom. V tomto zápase mužstvo Hviezda DVS dosiahlo ďalší rekord, keď počas 24. minúty zápasu Róbert Knap vsietil 2 góly a zvýšil výsledok z 2:2 na 4:2. To sa neskôr ukázalo ako zlomový moment, z ktorého sa súper už do konca zápasu nespamätal.

Tréner Ladislav Mikita po zápase.

„Dnešné dva zápasy sa podobali a mali podobný priebeh. V prvom zápase sme boli neefektívni v zakončovaní, len v prvom polčase sme mohli vyhrávať vyšším rozdielom. Mužstvo zahodilo veľmi veľa šancí. Táto situácia nám ukázala, kde ešte máme slabiny. Zamerali sme sa na disciplinovanú obranu, na tej pracujeme na tréningoch. Prvý aj druhý zápas sme vyhrali úplne zaslúžene. Hrali sme to, na čom sme sa dohodli a hlavne hrali sme futsal. Za oba zápasy majú chalani odo mňa veľkú pochvalu, podali jeden zodpovedný, disciplinovaný, kolektívny výkon, kde jeden bojoval za druhého. Boli sme nebezpeční aj v štandardných situáciách (rohy), z ktorých sme dali 2 góly. Potvrdilo sa známe: „Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.“ Viac ako výsledok ma teší prístup, hra a tiež to, že každý si siahol na dno svojich síl a v oboch zápasoch hrali naplno. Vidieť, že sa rýchlo učia, sú disciplinovaní, takže máme na čom stavať.
Nerád hodnotím jednotlivcov, ale dnes vyčnieval Mário Horniak. Takisto aj brankári podali dobré výkony, hlavne Michal Píš. V druhom zápase podržal mužstvo veľmi dobrými zákrokmi. Chcem však zdôrazniť, že všetci hráči ma príjemne prekvapili. Teší aj to, že po zápase nás aj súperi pochválili a dokonca aj rozhodcovia, vraj sa dalo na to veľmi dobre pozerať, to poteší. Dúfam, že sa neuspokojíme a začneme ešte viac na sebe pracovať.“

Tabuľka.

Mužstvo Hviezda DVS sa po troch kolách nachádza na 2. mieste. Viac informácií nájdete TU

[ngg src=“galleries“ ids=“38″ display=“basic_thumbnail“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_crop=“1″ number_of_columns=“2″ use_imagebrowser_effect=“1″]